Rozprávka Na čom jazdia Baby Jagy

Autor: Katarína Brončeková | 31.7.2014 o 16:45 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  69x

Kde boło, tam bolo...a tak ďalej, v meste Poprade žil chlapec Tomáš. Keď bol Tomáš miminkom, bol veľmi poslušným a dobrým dieťaťom. Čím však bol vačší, tým bol neposlušnejší a neporiadnejší.

Neupratoval si hračky, nechcel poriadne jesť, ani spať kedy bolo treba, odvrával a dokonca pľul! Nikto z jeho okolia si s ním nevedel dať rady.
No na všetky Tomášove huncútstva sa niekto pozeral. Boli to Baby Jagy. Baby Jagy žijú v tundre na samom konci sveta. Majú tam svoje riadiace stredisko s počítačmi a kamerami, cez ktoré pozorujú deti na celom svete. Sledujú, ako sa správajú, či poslúchajú, či sa každý deň umývajú, čistia si zúbky a upratujú si hračky. A keď je nejaké dievčatko alebo chlapček neporiadne, priletia za nimi hoc aj tisíc kilometrov a vezmú ich so sebou do tundry. Tam musia pre Baby Jagy upratovať, variť, umývať im smradľavé nohy, prať špinavé handry, strihať chlpy na bradaviciach a čistiť zaprášené metly. A to všetko tak dlho, kým sa nenapravia a nie sú z nich opať dobré deti.
Jedna Baba Jaga mala už niekoľko mesiacov v hľadáčiku Tomáša. Zaznamenávala si všetky jeho dobré aj zlé skutky. No keď strana dobrých skutkov ostala prázdna, naštartovala svoju starú dobrú metlu, nastavila si navigáciu na slovenský Poprad a vydala sa po neho. Letela dolinami, mestami aj dedinami a cesta ju tak zmohla, že keď letela cez Tatry, nevšimla si Kriváňa a narazila rovno do jeho špica. Metla sa jej zlomila a milá Baba Jaga sa gúľala a gúľala, cez šotolinu, kamenie, kosodrevinu, stromy, až nakoniec dopadla rovno na hlavnú cestu neďaleko Štrbského plesa. Vstala, otriasla sa a zabedákala:" Ach jaj! A to sa mi muselo stať tesne pred cieľom. Čo budem teraz robiť, keď som metlu dolámala? Náhradnú nemám a nikde ani nezoženiem. " Vtom okolo Baby Jagy prefrčala motorka a ona dostala nápad. "Keby som tak mala toto čudo, istotne by som sa dostala k Tomášovi." Čo čert nechcel, hneď na druhej strane cesty bol obchod, kde predávali motorky. Baba Jaga vošla do neho a hneď si jednu motorku obstarala. Tam jej aj ukázali, ako sa motorka riadi, ako sa prehadzujú rýchlosti a kde má brzdu. Pred obchodom naštartovala stroj, no namiesto po ceste, vzniesla sa do neba. Prvý zážitok z jazdy na motorke bol pre ňu taký jedinečný, že keď našla v Poprade Tomáša, nedokázala ho vziať so sebou, ale mu len pohrozila: "Tomáš, Tomáš! Ja som Baba Jaga a prišla som Ti povedať, že sa už dlho pozerám na to, ako neposlúchaš. Máš dnes obrovské šťastie, že mám novú motorku a chcem si ju sama užiť. No chcem, aby si vedel, že ešte jedenkrát nebudeš poslúchať alebo budeš niekomu robiť zle, nebudeš poriadne jesť a upratovať si hračky, tak si pre Teba prídem a budeš mi v tundre slúžiť. Rozumieš?"
Tomáš sa nezmohol na viac než: "Áno". Odvtedy bol Tomáš ako vymenený. Z neporiadníka sa stal ten najlepší chlapec pod slnkom. A Baba Jaga? Vrátila sa do riadiaceho strediska a natoľko svojou novou hračkou uchvátila ostatné Baby Jagy, že zahodili svoje metly, cez internet si kúpili  motorky a odvtedy sa po oblohe preháňajú na rýchlych strojoch na dvoch kolesách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?