Rozprávka O nevychovanej Audine

Autor: Katarína Brončeková | 29.7.2014 o 13:19 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  122x

Kde bolo tam bolo....a tak ďalej, v jednom malom mestečku vládol zmatok už niekoľko týždňov. Bolo to odvtedy čo do mestečka prišlo úplne nové autíčko Audi. 

 To sa chovalo veru hrozne. Keď bola noc, nerozsvietilo svetlá, tam, kde bola maximálna rýchlosť 50, išlo dvakrát tak rýchlo, keď išlo odbočiť doľava, vyhodilo smerovku doprava alebo vošlo dokonca aj do zákazu vjazdu. Ignorovalo semafory, na červenú prechádzalo cez križovatku, no skrátka vždy keď vyšlo na cestu, všade zavládol totálny chaos. Ostatné autíčka sa báli, aby do nich Audi nenabúralo a tak vždy niekto striehol a keď Audi vyšlo na cestu, vyhlásili v miestnom rozhlase:" Haló haló doležité hlásenie: Audi je na ceste, rýchlo všetci preč." Upozornenie napísali všade, aj na internet, aj do rádia a o chvíľu ulice boli celkom prázdne.
Jedného dňa sa policajné auto rozhodlo rázne zakročiť proti cestnému pirátovi. Počkalo si keď vyjde z garáže a hneď ho zastavilo so sirénou.
"Huu, huu, STOJ!"  
Audi zastavilo a pýta sa policajného auta: "Prečo ma zastavuješ?".
Policajné auto mu odpovedalo:" Ja dozerám na poriadok v celom našom meste a pokiaľ  ho niekto porušuje, mám za úlohu zjednať nápravu. A ty ho veru porušuješ odkedy si prišlo do nášho mesta. "
"Ja?Ako to?", začudovalo sa Audi.
" Áno, Ty.  Veď ty vobec nevieš jazdiť! Všetci sa ti vyhýbajú, aby neskončili rozbité na šrot. Do akej autoškoly si chodilo?".
"Autoškoly? Ja som nechodilo do žiadnej školy. Načo? Jazdím ako chcem a viem".  
"A sme doma", povedalo policajné auto. " Každé auto musí ísť najskor do autoškoly. Tam ho naučia všetkým pravidlám, lebo na ceste je veľa všelijakých dopravných prostriedkov: áut, autobusov, motoriek, bicyklov, nákladiakov...a keby všetci jazdili ako Ty, bez predpisov, tak by búrali jeden do druhého, boli v servisoch a dookola by im opravovali rozbité karosérie."
"Aha, už tomu rozumiem. To som naozaj nechcelo. Hneď zajtra pojdem do autoškoly a naučím sa tie predpisy".
A tak aj bolo. Autíčko Audi išlo do autoškoly, naučilo sa všetky pravidlá cestnej premávky. Odvtedy sa už nikto nemusel schovávať pred Audinou, lebo na ceste panoval poriadok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý

Čo sa kachliar z Brdárky naučil od Siouxov.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?