Rozprávka O motorke pre troch kamarátov

Autor: Katarína Brončeková | 6.8.2014 o 21:50 | (upravené 6.8.2014 o 21:56) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  124x

Kde bolo, tam bolo...a tak ďalej, v meste Handlovej žili traja nerozluční kamaráti, Jožko, Juraj a Milan. Všade chodili spolu, všetko robili spolu. Jedného krásneho dňa, keď sa všetci traja mali stretnúť, prišiel jeden z nich na stretnutie na novej motorke.

 To bolo radosti! Najskôr všetci motorku len obzerali zo všetkých strán, potom sa chceli na nej odviezť. Ibaže každý vie, že na motorku sa zmestia len dvaja ľudia. Jeden na miesto šoféra a druhý za neho. A kamaráti boli traja. Preto sa museli striedať tak, že dvaja sa vozili a tretí ich čakal na chodníku pri ceste. Keď sa vrátili, porozprávali si zážitky, vymenili sa na motorke a pokračovali v jazde.
Lenže to pre kamarátov, ktorí všetko chceli robiť spolu, nebolo to najlepšie riešenie. "Nedalo by sa to nejako urobiť, aby sme sa odviezli všetci traja naraz?", zamýšľal sa Milan. Nedalo mu to, otvoril si internet a hľadal na všetkých možných stránkach, až na koniec riešenie našiel.
Vzal motorku a odviezol ju do jedného servisu. Tam ujo opravár privaril na jednu stranu motorky špeciálny vozík- sajtku. Vozík mal len jedno koliesko, lebo na druhej strane bol pripevnený k motorke, dalo sa v ňom pohodlne sedieť, vpredu bolo čelné sklo a na boku spatné zrkadielko. Keď bolo dielo hotové, ujo opravár zavolal Milanovi. "Dobrý deň pán Milan, tak máte tú sajtku hotovú, príďte si po ňu."
"Aká nádhera!", zvolal Milan, keď uvidel vynovenú motorku. Zaplatil ujovi opravárovi a nemohol sa dočkať, kým sa stretne s kamarátmi. Na stretnutie si vzal ešte jednu prilbu. Dvaja kamaráti skoro spadli z noh, keď pri nich zastal Milan. "Nazdar kámoši! Pozrite na toto! Z motorky som dal urobiť sajtku a tak sa možeme voziť všetci traja naraz. Taaaakžeeeee nasadať, ide sa na výlet!" Kamaráti si nasadili prilby, dvaja si sadli na motorku jeden za druhého a tretí do sajtky na boku motorky. Keď prišli z jazdy naspať domov, Juraj zvolal: "To bol ten najlepší nápad na svete, Milan! Teraz možeme všade jazdiť spolu a potom sa pri pivku porozprávať o tom, čo sme zažili." A odvtedy traja kamaráti zas boli vždy len spolu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovensko.sk bude vyzerať ako gmail. Toto sú nové e-schránky

Eseročky budú mať povinne aktivované schránky od júla. Za služby evidencie vozidiel sa bude dať zaplatiť kartou.

KOMENTÁRE

Prečo je nevyhnutná vojna Facebooku a Bruselu

Padol prvý výstrel v regulačnej vojne.


Už ste čítali?