Rozprávka O pokazenej motorke

Autor: Katarína Brončeková | 13.8.2014 o 21:14 | Karma článku: 1,43 | Prečítané:  272x

Kde bolo tam bolo...a tak ďalej, bola raz jedna škôlka na kraji malého mestečka. A v nej okrem detičiek bolo aj veľa hračiek. Bábiky, stavebnice, autíčka, hudobné nástroje, kocky, plyšové zvieratká. 

Bolo ich toľko, že by ich detičky nespočítali na všetkých prštekoch. Detičky mali všetky hračky veľmi radi. No bola jedna, ktorú mali najradšej - modrú motorku. Tá bola taká obľúbená, že deti sa niekedy bili o to, aby sa mohli na nej povoziť. Motorka bola na jednej strane šťastná, že stále jazdí, no za tú dobu už prišla k mnohým nehodám a úrazom. A tak bola veľmi oškretá, chýbalo jej spatné zrkadlo, sedlo jej padalo, brzda nefungovala a jedno koliesko sa jej zadieralo. Deťom to bolo všetko jedno. Až do chvíle, keď sa dvaja chlapci chceli naraz posadiť na motorku a odviesť sa. Ako sa posadili na sedlo, ozvalo sa "kŕŕŕŕŕ" a potom "bum", motorka aj s chlapcami spadla na zem a koliesko sa odgúľalo na druhú stranu miestnosti. Všetky deti stŕpli a skríkli: "Hííí!" Pani učiteľka len zaochkala, chlapcom pofúkala odreté kolienka a motorku vzala aj s kolieskom a odniesla ich do kúta, kde ležali ostatné pokazené hračky.
Motorka si smutne vzdychla: "Tak. A to je moj koniec, už nikdy viac nebudem voziť deti". Aj deti zosmutneli: "Chudák motorka, je načisto po nej, na čom sa teraz budeme voziť?"
Ďalšie dni bolo v škôlke veľmi smutno. Aj keď sa deti hrali s ostatnými hračkami, veľmi im chýbala motorka.
Malému Paľkovi to nedalo. Jedného krásneho dňa priniesol do škôlky prasiatko a zahlásil ostatným deťom: "Haló, haló, počúvajte všetci! Vyhlasujem finančnú zbierku na opravu našej najobľúbenejšej hračky motorky. Keď každý z nás prinesie zo svojich úspor 1 euro, budeme mať akurát na to, aby ju ujo opravár dal do poriadku. Súhlasíte?" Všetky deti jednohlasne odpovedali:"Áno!!!". Hneď ďalší deň každý chlapec aj dievčatko donieslo euro a tak pani učiteľka mohla zavolať uja opravára. Ten keď prišiel, opravil motorku, okrem  pokazenej nápravy a kolieska opravil aj sedlo, zrkadlo aj brzdu, natrel motorku novou farbou a tak vyzerala ako nová. Keď prácu dokončil, zahlásil:" Máte to hotovo, deti. A aby motorka vydržala v skvelej forme čo najdlhšie doporučujem, aby ste si urobili na vozenie poradovník. "
" Výborný nápad!", zvolala pani učiteľka, vzala hneď čiapku, vložila do nej lístočky s menami všetkých detí a následne vyťahovala lístoček po lístočku a mená detí zapisovala na tabuľu. Keď už v čiapke neostal ani jeden lístoček, nastavila si na mobile aplikáciu stopiek a deti sa jeden po druhom, presne podľa poradovníka, vozili na motorke po piatich minútach. Všetci boli radi, lebo na každého prišiel rad a to dokonca trikrát za deň, a hlavne sa nemuseli viac hádať ani strkať. A motorka? Tá bola najšťastnejšia zo všetkých, lebo nemusela viac byť v kúte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý

Čo sa kachliar z Brdárky naučil od Siouxov.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?